Przelew bankowy to w obecnych czasach banalna sprawa, która raczej nie zaprząta nam głowy. Sytuacja wygląda trochę inaczej, jeśli chcemy dokonać przelewu międzynarodowego, ponieważ to nie jest już takie proste. W takiej sytuacji musimy rozważyć różne możliwości przesłania naszych funduszy.

Dokąd Polacy najczęściej przelewają pieniądze?

Wielka Brytania swoją infrastrukturą i gospodarką skusiła największą część naszych rodaków poszukujących pracy i innego życia poza granicami kraju. Jest to więc najpopularniejszy kierunek przesyłania oszczędności i wykonywania przelewów bankowych. Angielskie banki, tak samo jak i Polskie, mają jednak pewne ograniczenia w przypadku swobodnego przewalutowania naszych środków. Co w takim razie zrobić w momencie, kiedy naszym bliskim potrzebny jest szybki zastrzyk gotówki? Najprostsza odpowiedź: przelew z Polski do UK, bądź odwrotnie. Tylko jak się do tego zabrać?

Transfer pieniędzy – czego oczekujemy od takiej operacji?

Transfer pieniędzy to przekaz pieniężny, który otrzyma osoba znajdująca się w innym miejscu. Nasze oczekiwania względem niego są różne, ale zazwyczaj chcielibyśmy, aby wszystko odbyło się szybko, tanio i bezproblemowo dla obu stron. Niestety, idealnego sposobu nie ma, są jednak różne możliwości, które mniej lub bardziej spełniają poszczególne wymagania.

Pierwsza myśl nie zawsze jest najlepsza – przelew bankowy

Ten rodzaj transferu wydaje się być najprostszym, jeśli myślimy o przelewie krajowym. Gorzej ma się sprawa w przypadku, kiedy musimy wysłać pieniądze na konto utworzone w banku pochodzącym z innego kraju. Wtedy jesteśmy zmuszeni przebrnąć przez procedury, które nie są szczególnie skomplikowane i czasochłonne, ale jednak są pewnego rodzaju utrudnieniem. W przypadku przelewu bankowego istnieją dwa duże minusy. Po pierwsze przeliczniki walut w kantorach bankowych nigdy nie są najkorzystniejszymi na rynku, a po drugie czas, w jakim pieniądze dotrą na drugie konto jest stosunkowo dość długi, jeśli porównamy go z innymi dostępnymi metodami.

Jak za starych dobrych lat – Western Union

Przekazy pieniężne z charakterystycznym, żółtym logiem towarzyszą nam od czasów, kiedy to nasi dziadkowie, a czasem rodzice wyjeżdżali do dalekiej Ameryki, aby tam zarabiać i wspomagać rodzinę, która została w Polsce. Teraz wyjeżdża się raczej do UK i czasem zdarza się, że trzeba wykonać przelew z Polski do UK, czyli zupełnie odwrotnie niż w przeszłości. Mimo to, Western Union nadal dobrze radzi sobie na rynku. Jedynym problemem z tym rodzajem przekazu jest to, że po pieniądze należy pofatygować się osobiście do wybranego oddziału współpracującego z ową firmą.

Nowoczesne rozwiązania – transfer internetowy

Ogromna liczba ludzi wyjeżdżających do UK przyczyniła się do powstania stron internetowych specjalizujących się w przelewach z Polski do UK i odwrotnie. Obiektywnie patrząc wydaje się to najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Jeśli opłacimy nasz przelew odpowiednio wcześnie podczas dnia roboczego to pieniądze znajdą się na koncie adresata w ciągu 10 minut! To rekordowo szybki czas. Wiele stron, na przykład Easysend, oferuje również bezpłatne wykonanie pierwszego i co dziesiątego przelewu. To świetna opcja dla tych, którzy mają cykliczne zobowiązania i co jakiś czas są zmuszeni do wykonywania przelewów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here